Dikkatli Olun: WhatsApp Gold Tehlikesi


Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın sahte uygulamarı yapılmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce ortaya çıkan ve WhatsApp’ın yeni özellikler eklenmiş sürümü olarak tanıtılan WhatsApp Gold tehlikesi yeniden ortaya çıktı.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcıların sadece internet bağlantısıyla karşılarındaki kişilerle sınırsız konuşabileceği ve mesajlaşabileceği bir platform olan WhatsApp’ın her geçen gün bir klon uygulaması ortaya çıkıyor.


WhatsApp kullanıcılarına sözde bir tanım yeni özellikler sunarak kullanıcıların güvenini kazanan uygulamalar kurulum anından itibaren kullanıcıların tüm verilerini çalıyor. Bu alandaki en büyük zararlı uygulamalardan birisi olan WhatsApp Gold tehlikesi yeniden ortaya çıktı.

Kullanıcılara çeşitli yerlerden gönderilen linklerde mevcut WhatsApp uygulamasından farklı olarak WhatsApp Gold uygulamasında pek çok “Premium” özelliğin bulunduğu ve bu uygulamayı ücretsiz indirmek için linke tıklamaları isteniyor.

Kullanıcılar linke tıklayıp uygulamayı indirdikten sonra cihazlarında yer alan tüm bilgileri çalabilecek olan uygulamayı faaliyete geçirmiş oluyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan uzmanlar, WhatsApp Gold ve türevleri gibi bir uygulama olduğunu kullanıcıların bu tarz uygulama indirmemeleri gerektiğini belirtiyor.

2 Yorum "Dikkatli Olun: WhatsApp Gold Tehlikesi"

  1. Güvenlik açıkları yüzdenden artik watsap 'dan soğumaya basladim

    YanıtlaSil
  2. Günümüzün en dikkat edilmesi gereken konularından biri bence de.

    YanıtlaSil

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam