Türkiye Akıllı Telefon Pazarında Yeni Bir Rakip Çin Devi Oppo

Dünyanın en büyük 5 akıllı telefon üreticisinden biri olan Çin merkezli Oppo, artık Türkiye'de. İstanbul'da ilk ofisini açan Oppo'nun Türkiyede ki Genel Müdürü Weijian Zhou oldu.


Küresel akıllı telefon piyasasında, beşinci büyük üretici olan Oppo, artık Türkiye pazarında. ABD merkezli araştırma şirketi IDC'nin (İnternational Data Corporation) verilerine göre, 2018'in 3.çeyreğinde en büyük beşinci telefon markası Oppo, Türkiyede'ki faaliyetlerine başladı.


Resmi olarak 35 ülkede bulunan Oppo, Türkiye'deki ofisini İstanbul Ataşehir'de açtı.Çin devi Oppo'nun yakın zamanda içinde yeni akıllı telefon modellerini Türkiye de duyuracağı açıklandı.

2004 yılında kurulan Çin devi Oppo, ürettiği telefonlarda son 10 yıl içinde en çok önem verdiği konulardan bir tanesi de akıllı telefonlardaki ön kamera teknolojileridir. Küresel pazarda 5.büyük akıllı telefon devi olan Oppo'nun, 2018'in 3. çeyreğinde 30 milyonluk telefon sevkiyatı ve pazarda yüzde 8.4'lük payı bulunmaktadır.


TÜRKİYE'DE BEŞ DEV MARKA

Oppo'nun pazarda ki bir diğer rakibi ise, Çin devi Xiaomi'dir. IDC'nin  verilerine göre pazardaki 20.3'lük payıyla Güney Koreli Samsung birinci sırada,14.6'lık payıyla Çinli Huawei ikinci sırada,13.2'lik payıyla ABD'li Apple üçüncü sırada,9.7'lik payıyla Çinli Xiaomi ise dördüncü sırada bulunmaktadır.

Oppo'nun hem küresel pazarda hem de Çin deki en büyük rakibi olan Xiaomi de bu yıl Türkiye'ki faaliyetlerine başlamıştı. Oppo'nun Türkiye'ye girmesiyle,küresel akıllı telefon pazarının 5 dev üreticisi de resmi olarak Türkiye de rekabete girmiş oldular.

1 Yorum "Türkiye Akıllı Telefon Pazarında Yeni Bir Rakip Çin Devi Oppo"

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam