İnternetten Para Kazanma: Yandex Toloka

İnternetten Para Kazanma

Hepimizin en büyük hayallerinden bir tanesi oturduğumuz yerden para kazanmak. İnternet üzerinden para kazanan pek çok kişi var ve gittikçe sayıları artıyor. Bildiğimiz gibi para kazanmanın bir sınırı yok. İnternetten para kazanmak zor mu? Sorusunun cevabına gelecek olursak elbette zor. Tabi bu kişiye bağlıdır. Eğer yaptığınız işi severek, sabırlı ve düzenli yaparsanız başarı ve para çok da uzakta olmaz. Yandex Toloka sitesi, internetten para kazanma yollarını araştırdığımızda durmadan karşımıza çıkan ilk sitelerden biridir. Ancak dürüst olmak gerekirse Yandex Toloka'dan para kazanmak o kadar kolay değil ve getireceği kazançta çok fazla değil. Yandex Toloka ilk çıktığında oldukça karlı ve o dönem site üzerinden kazanan bazı kişiler sitenin kaymağını kaptılar. Şimdilerde durum daha zor bir hale geldi. Bunun nedeni ise son yıllarda işsizlik nedeni ile böyle sitelere rağbetin artması. Şimdi sizlere Yandex Toloka sistemini anlatalım.

Yandex Toloka'da Nasıl İşliyor?

Yandex Toloka para kazanma sistemini internet üzerinden sunan ve dünya genelinde hizmet veren bir sitedir. Tarayıcısını, internet kullanıcılarına şekillendirmeyi amaçlayan Yandex bu sistem sayesinde bir çok kişiye ek gelir kapısı açıyor. Mantıken siteyi şöyle anlatabiliriz. Siz internete "Kurtlar Vadisi" yazdığınızda Kurtlar Vadisi son bölümünün mü çıkmasını isterdiniz yoksa Kurtlar Vadisi jenerik müziğinin mi çıkmasını isterdiniz. Aynı şekilde Yandex'e "Kurtlar Vadisi" yazdığınızda karşınıza video mu yoksa resim mi çıkmasını istersiniz sorularına cevap arayan Yandex Toloka, bu sayede arama motorunu olabildiğince geliştirdi. Mantığı kavradığınız varsayıyorum. Bu mantık doğrultusunda kullanıcılara önce eğitim veren Yandex sonrasında kullanıcılara seçimlerini yaptırıyor. Sonrasında yaptığınız her testte dolar olarak bakiyenize para yatırıyor. Hesap bilgileriniz doğru girdiğiniz müddetçe para çekme konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Her görevden önce görevin  eğitim aşamasını geçmeniz gerekiyor. Bazı görevlerde insanın sinirleri bozulabiliyor. Bu gibi durumlarda görevin cevaplarını internetten bulabilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırıyor?

Buralara kadar herkesin aklında tek bir soru kalıyor "Ne kadar kazanacağım" Bir görev başına alabileceğiniz maksimum tutar 1.25 dolar. Genel düzeyde görevler 0.01 maksimum 0.03 dolar veriyor. Tabiki size muazzam paralar kazandırmaz fakat ufak bir ek gelir yapabilirsiniz Yandex Toloka ile.

4 Yorum "İnternetten Para Kazanma: Yandex Toloka"

  1. Teşekkür ederiz. keyifli okumalar...

    YanıtlaSil
  2. Bu sistemler çok az kazandırıyor. Ama yine de oturduğu yerden kazanmak isteyenler için akmasa damlar nitelikte.

    YanıtlaSil
  3. Kesinlikle, yeni başlayanlar için sunduğumuz bir öneri zaten Gülhan hanım.

    YanıtlaSil

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam