Android'de Çift Uygulama Nasıl Açılır?


Hepimizin sürekli karşılaştığı sorunlardan birisi olan Android çift uygulama açma ve nasıl iki uygulama bir arada kullanırız sorusudur? Hangimiz istemez ki iki whatsapp hesabi kullanmak yada messenger ı iki hesap ile kullanmak. Tek telefon üzerinde bunları yapmamız normal şartlarda mümkün değil çünkü her uygulamayı mağaza üzerinden sadece bir kez yükleyip kullanabiliyoruz.

Bu yöntem uygulamanın farklı bir ikizini kopyalayarak orada yeni bir hesap oluşturmanıza olanak sağlayacak.

Bir çok android cihazda bulunan  iki uygulamayı aynı anda kullanma özelliğini sizler için Xiaomi Mi6 üzerinde anlatacağız.

Öncelikle ayarlar kısmına gidin.


Daha sonra ikiz uygulamalar yada çift uygulamalar şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bu cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir. Buraya tıklayın.


Bu kısımda telefonunuzun desteklediği çift uygulamaları göreceksiniz. Desteklenmeyen uygulamalar gözükmeyecektir. Sağ kısmından aktif ederek uygulamayı çift olarak kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Eğer Google ile giriş sağlanan bir uygulama ise "Google izni" karşınıza çıkacaktır buna onay verin. Sonrasında aktif ettiğiniz uygulama ikizi ana ekranda gözüküyor olacak. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

0 Yorum "Android'de Çift Uygulama Nasıl Açılır?"

Yorum Gönder

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam